J.S.

J.S. | May 26. 2015

Začelo se je z večminutnim tako imenovanim generaliziranim epileptičnim napadom (grand mal), ko sem za ta čas popolnoma izgubil zavest. Po prihodu na urgentno pomoč v Ljubljani so odpravili CT glave na nevrološki kliniki. Na sliki je bila vidna velika cista. Nato sem bil hospitaliziran nekaj dni na nevrološki kliniki. Sledil je pregled pri nevrokirurgu. Potrebna je bila operacija in kazalo je na optimistično diagnozo. Operacija je bila relativno kratka in brez zapletov. Po operaciji je bilo stanje popolnoma v redu dokler ni prišel histološki izvid, ki je pokazal, da gre v delu ciste za maligno tvorbo. Šele na onkološkem inštitutu so mi razložili diagnozo. Imel sem glioblastom – možganski tumor gradus 4, kar pomeni, da sta potrebna kemoterapija in obsevanje. Takrat se mi je sesul svet, žena je bila popolnoma na tleh. Kar nekaj časa je trajalo, da sva se sprijaznila, da se bo treba z vsemi močmi upreti tej bolezni. Ker meniva, da kar ponuja klasična medicina ne bo dovolj, sva začela iskati alternativne načine zdravljenja. Veliko stvari sva našla, a sva v poplavi tavala in se nisva mogla odločiti. Prijateljica nama je povedala za predavanje centra CanSave. Odločila sva se, da ga obiščeva. Na predavanju pa ŠOK (z velikimi črkami). Do solz me je ganila in mi/nama dala misliti zgodba, ki jo je povedala Tjaša Zupančič. Kot bi poslušal svojo zgodbo. Enaka diagnoza, podoben začetek. Operacija, kemoterapija in obsevanje. Seveda pa glavno, kaj je pokazal prvi kontrolni posnetek z magnetom MR. Brez patoloških sprememb. Po predavanju sem se odločil in se naročil na prvi posvetovalni sestanek. In takoj sem začel s terapijo D9. Na tem mestu naj poudarim, da je izrednega pomena spodbuda, podpora in sodelovanje partnerja, staršev in prijateljev. Na tem mestu se moram zahvaliti svoji ženi za oporo, pomoč in potrpežljivost, ter mami in tašči za podporo in vzpodbudo. Sprva sem mislil, da bo to izredno težko. Kje kupiti vse potrebne dodatke in ustrezno hrano? Kaj smem jesti in kaj ne. Toda na tem mestu so nastopili Draško Dimnik in Tjaša Zupančič z možem Boštjanom. Vsi vselej pripravljeni za pomoč in napotke. Ničkolikokrat sem se posvetoval z Draškom Dimnikom. Velikokrat me je takoj pomiril z razlago in razlogi za različna odstopanja krvnih izvidov, različna stanja in odzive telesa. Ni bilo potrebno čakati nekaj dni, da prideš do zdravnika. To je po moje odločilnega pomena, da ne ostaneš prepuščen sam sebi in moralno padeš v negotovost in strah, depresijo. Vedno lahko obrneš po pomoč. Skratka terapija D9 je celovita z odličnim svetovanjem in podporo, prilagojena vsakemu posamezniku in njegovemu stanju in potrebam. Prvi kontrolni pregledu z MR – magnetno resonanco je pokazal edem (možganska oteklina), ki je posledica operacije. Patološko pa je slika brez vidnih sprememb. To mi je dalo ogromen zagon in me pomirilo. S terapijo še vedno nadaljujem. Tej pa bo sledila še vzdrževalna terapija in ustrezna prehrana še naprej. Vsem, ki se znajdete v podobni situaciji, lahko rečem, da ni konec sveta. Nikakor se ne vdajte in se psihično pripravite/spremenite in ne glejte črnogledo na nastalo situacijo. Obstaja pomoč, samo zagrabite jo.